+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Цвіль в квартирі. Боротьба з грибком.

Цвіль в квартирі. Боротьба з грибком.

Цвіль в квартирі. Боротьба з грибком.

Цвіль на стінах житлових приміщень не тільки псує їх зовнішній вигляд, а й негативно впливає на здоров’я проживаючих. Щоб її позбутися, недостатньо тільки застосовувати засіб від цвілі на стінах, необхідно також усунути причини її появи, інакше пліснявий грибок розвинеться знову. Дізнайтеся найбільш ефективні способи, як позбутися від цвілі на стінах, які допоможуть вирішити цю проблему раз і назавжди.

Чим небезпечна цвіль

Багато хто чув про те, що цвіль шкідлива, але не знають конкретно, чим небезпечна цвіль в будинку. Вона небезпечна тим, що виділяє в повітря величезну кількість спор. У замкнутому просторі приміщень їх кількість на одиницю об’єму може в тисячі разів перевищувати допустимі норми. Забруднене спорами повітря шкідливий для всіх, але особливо він небезпечний для людей з ослабленим імунітетом:

 • носіїв ВІЛ;
 • недавно перенесли операцію;
 • під час проходження і після хіміотерапії;
 • часто хворіють респіраторними захворюваннями;
 • які страждають на астму та хронічний бронхіт;
 • алергіків;
 • маленьких дітей;
 • літніх.

Нетоксична цвіль на стінах приносить шкоду тим, що провокує алергічні реакції – першіння в горлі, кашель, що може привести до розвитку алергічного бронхіту і астми. Але існують також токсичні види цвілевих грибків, суперечки яких здатні розростатися в легенях та інших органах, утворюючи пухлиноподібні утворення. Захворювання, викликані суперечками токсичною цвілі, можуть привести до найтяжчих наслідків, аж до летального результату. Серед грибків, що розвиваються в приміщеннях, до категорії токсичних відноситься стахіботріс – чорна цвіль на стінах, шкода її для здоров’я такий великий, що квартири, в яких вона вражає від 20% площі (враховуються також труби та інші поверхні), визнаються непридатними для проживання.

Цвіль в квартирі

Поява цвілі в квартирах багатоповерхових будинків в переважній кількості випадків відбувається через розгерметизацію міжпанельних швів. Ознакою цього є чорніючі кути на стиках зовнішніх стін. Положення можуть посилювати пластикові вікна, які наглухо закупорюють приміщення і в холодний сезон постійно «плачуть» конденсатом.

Чорна цвіль на стінах повинна стати сигналом до прийняття негайних заходів по боротьбі з цвіллю в квартирі, адже вона надзвичайно небезпечна для здоров’я. Замовивши фахівцям герметизацію міжпанельних швів, а при необхідності – і зовнішнє утеплення стін, ви усунете корінь проблеми, після чого впоратися з грибком на стінах не складе великих труднощів.

Причини появи цвілі

Якщо з’являється цвіль на стінах, причина цього – висока вологість повітря в приміщенні. Там де сиро, завжди рано чи пізно заводяться цвілеві грибки, адже їх суперечки можуть бути занесені комахами, на верхньому одязі, або просто потрапити в будинок з вуличним повітрям. Підвищення вологості в приміщеннях буває обумовлено внутрішніми і зовнішніми чинниками. Внутрішні чинники – це, як правило, неправильні дії мешканців укупі з поганою вентиляцією:

 • постійна сушка в квартирі великої кількості випрану білизни;
 • занадто велике число кімнатних рослин;
 • погане провітрювання, особливо якщо встановлені герметично закриваються металопластикові вікна;
 • погана вентиляція у ванній і інших приміщеннях підвищеної вологості;
 • відсутність або недостатність опалення;
 • протікаючі труби і затоплення з вини сусідів.

Більшість внутрішніх причин можна легко усунути.

Зовнішні чинники усунути складніше. До них відносяться всі причини відсирівання зовнішніх стін:

 • на верхніх поверх – протікає дах;
 • на ніжніх поверх – підтоплює підвал;
 • погана гідроізоляція фундаменту у приватних Будинком;
 • погана гідроізоляція міжпанельніх швів, а такоже зовнішніх стін з пористих бетонів;
 • Відсутність зовнішнього утеплення стін там, де воно необхідне.

Якщо турбує цвіль в квартирі, причини появи якої відносяться до зовнішніх, то для позбавлення від неї будуть потрібні значні витрати. Але заради здоров’я членів сім’ї варто виділити кошти на ремонт даху або підвальних труб, гідроізоляцію або утеплення стін. Адже тільки після усунення причин вогкості вдасться повністю позбавитися від грибка.

Відсутність зовнішнього утеплення – одна з причин появи грибка

Одна з поширених причин вогкості зовнішніх стін – їх недостатні теплоізоляційні якості. Погано утримують тепло стіни в холодний період року переохолоджуватися, і точка роси (температура утворення конденсату з водяної пари) переміщається до їх внутрішньої поверхні. В результаті з’являється сирість, що створює ідеальні умови для розвитку цвілевих грибків.

Зовнішнє утеплення стін робить їх сухими і теплими, а значить – невразливими для цвілевих грибків. При правильно виконаному утепленні точка роси переміщається до зовнішньої поверхні і знаходиться в утеплювальній шарі або під ним. При цьому внутрішня поверхня стіни залишається сухою, тому питання, чим вивести цвіль в квартирі, вас буде хвилювати тільки один раз. Адже після утеплення стін і обробки уражених ділянок фунгіцидами грибок більше не з’явиться. До того ж зовнішнє утеплення стін дає можливість істотно економити на опаленні, а значить, витрати на нього за кілька років окупляться. В результаті ви отримаєте подвійну користь – і для здоров’я, і ​​для економії бюджету.

Боротьба з цвіллю

Видалення цвілі – це питання не тільки естетики, а й здоров’я, тому боротьбу з нею не можна відкладати. Адже чим довше вдихати заражений спорами повітря, тим більше ризик розвитку викликаються ними захворювань. Для здійснення заходів по боротьбі з цвіллю знадобляться:

 • засоби індивідуального захисту – респіратор, гумові рукавички, закритий одяг і головний убір;
 • інструменти – шпатель, скребок, металева щітка, ємність для води, губка, малярська кисть;
 • кошти від цвілі на стінах.

Для повного знищення цвілі також може знадобитися електродриль або молоток з зубилом, у випадках, якщо грибок проріс в товщу штукатурки. Також не зайвим буде будівельний фен або тепловентилятор для прискорення просушування проблемної ділянки.

Видалення цвілі зі стін виконується в наступному порядку:

 1. Одягніть респіратор і гумові рукавички, покрийте голову щільним головним убором.
 2. Проблемне місце рясно змочіть водою, а також для запобігання викиди суперечка в повітря.
 3. Шпателем зніміть шпалери, скребком і металевою щіткою видаліть уражену грибком шпаклівку. Не забувайте змочувати поверхню водою, щоб запобігти поширенню спор по приміщенню.
 4. Якщо грибок проник всередину штукатурки, то її потрібно видалити до появи чистого матеріалу.
 5. Утворився сміття потрібно прибрати.
 6. Просушіть розчищений ділянка стіни будівельним феном.
 7. Обробіть просушену поверхню антигрибковим засобом в 2-3 прийоми, кожен раз витримавши необхідний час, щоб розчин добре вбрався і просох.
 8. Після висихання останнього шару нанесіть протигрибкову грунтовку.
 9. Відновіть віддалену штукатурку і шпаклівку за допомогою матеріалів з антигрибковими добавками.
 10. Клеєм з додаванням фунгіциду приклейте нові шпалери.

При виконанні робіт по боротьбі з цвіллю не можна нехтувати заходами безпеки, також необхідно видалити з кімнати людей, тварин і рослини. Користуватися приміщенням можна не раніше, ніж через 24 години після обробки.

Чим прибрати цвіль

Зараз у продажу є велика різноманітність фунгіцидних засобів для обробки стін. Запитайте у продавця, чим обробити стіни від цвілі, і він запропонує вам великий вибір. Всі препарати досить ефективні, вибирайте той, який підійде вам по виду оброблюваного матеріалу, обсягом і ціною. Тільки зверніть увагу на склад, в ньому не повинно бути карбендазіма – цей токсичний фунгіцид заборонений в Європі. Розглянемо кілька найбільш популярних концентратів для обробки стін від цвілі:

 • Ceresit CT 99 призначений для обробки штукатурки, бетону, цегли. Володіє хорошою паропроникністю. Перед застосуванням розводиться водою, наноситься пензлем.
 • Фонгіфлюід Alpa – універсальний концентрат, крім бетону і цегли їм можна обробляти деревину, гіпсокартон, керамічну черепицю і плитку. Просочення паропроницаема, не змінює візуальні характеристики поверхонь і зберігає свої фунгіцидні властивості протягом двох років.
 • «Олімп стоп-цвіль» призначений для обробки цементних, цегляних, кам’яних, дерев’яних, гіпсокартонних, керамічних поверхонь. Не містить хлору і випаровуються токсичних сполук. Вважається відносно безпечним.
 • «Нортекс-дезінфектор» – засіб від цвілі на бетонних стінах. Поряд з фунгіцидними, володіє також антисептичними властивостями, продовжує термін служби бетону.

Також знадобиться грунтовка, шпаклівка і штукатурка з антигрибковими добавками. Можна купити готові матеріали, або додати фунгіцид в сухі будівельні суміші відповідно до інструкції.

Як прибрати цвіль народними методами

Застосування народних методів виправдано, якщо причини розвитку грибка не усунуто, і обробку стін від цвілі доводиться робити часто. У таких випадках народні методи мають перевагу, завдяки своїй відносній нешкідливості.

Позбутися від цвілі в будинку допомагають такі народні засоби:

 • Насичений розчин соди, з подальшим промиванням розчином столового оцту.
 • Емульсія зі звичайного господарського мила.
  Розчин мідного купоросу, який наносять на цвіль за допомогою розпилювача.
 • Масло чайного дерева, доданий в воду.
 • Розчин хлору, який отримують, розводячи водою концентрований відбілювач для білизни.
 • Трипроцентна перекис водню.
 • Суміш спирту з гліцерином.
 • Розчин нашатирного спирту.

Всі ці кошти, за винятком хлору і мідного купоросу, є нешкідливими, ними можна користуватися часто.

Що робити з цвіллю, щоб уникнути повторної появи

Щоб боротьба з цвіллю на стінах не перетворилася в щомісячну рутину, необхідно перш за все викорінити причини її появи. Адже якщо цього не зробити, грибок все одно буде з’являтися в сирих місцях. А якщо постійно просочувати стіни хімікатами, то це не менш шкідливо, ніж дихати спорами цвілевих грибків.

Якщо у вас цвіль на стінах, і що робити з цим ви не знаєте, проаналізуйте, що призвело до високої вологості повітря в приміщенні. Чи часто ви сушіть білизну в квартирі, а може, ви розвели в ній цілу оранжерею? Або у вас постійно закриті пластикові вікна, погано працює вентиляція у ванній, течуть труби, немає опалення? Найчастіше таких причин виявляється кілька.

Цвіль в кутах панельного будинку – це пряма вказівка ​​на погану герметизацію міжпанельних стиків. Сирі зовнішні стіни – сигнал про те, що необхідно зробити зовнішнє утеплення стін. А може, протікає дах або вогкістю тягне з постійно мокрого підвалу?

Часто під прицілом цвілі виявляються приватні будинки. Якщо розлучилася цвіль в будинку, що робити? Усуньте головні причини її появи – зробіть гідроізоляцію фундаменту, зовнішнє утеплення стін, відремонтуйте дах. Частіше провітрюйте будинок, в спеку просушуйте у дворі ліжку, килими, це допоможе уникнути запаху цвілі. Усунувши причини появи цвілевих грибкові та застосувавши антигрибкові засоби, ви назавжди забудете про цю проблему.

Висновок

Щоб позбутися від цвілі на стінах, необхідний комплексний підхід до цієї проблеми. Видалення цвілі не дасть очікуваного ефекту, якщо не усунути причини її появи. Вирішивши питання з утепленням зовнішніх стін, опаленням, гідроізоляцією і вентиляцією, ви не тільки назавжди позбавитеся від цвілі, але і оздоровите мікроклімат в будинку, зробите своє життя більш комфортним і приємним.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top