+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Про промисловий альпінізм

Про промисловий альпінізм

Про промисловий альпінізм

Промисловий альпінізм – це застосування методів і спорядження скелелазіння для проведення висотних робіт на житлових і промислових об’єктах. Промислові альпіністи працюють на великій висоті без будівельних лісів і залучення підйомної техніки. Їх праця затребувана при роботі в труднодоступних місцях, а також там, де використання лісів і підйомників економічно не доцільно. Професійна діяльність верхолазів пов’язана з підвищеним ризиком, тому їх праця добре оплачується. Але, завдяки оперативності робіт і відсутності витрат на дорогу техніку, послуги промальпа обходяться клієнтам недорого.

Історична довідка

Людство завжди прагнуло до підкорення висот. Це виражалося в створенні літальних апаратів, сходженнях на гірські вершини, будівництві все більш високих будівель і споруд. В кінці XIX століття з’явилися перші будівлі високої поверховості, і приблизно в той же час почалося підкорення найвищих вершин світу.

До середини ХХ століття розвиток альпіністської техніки і спорядження дозволило пересуватися по прямовисних скелях, і це не могло залишитися поза увагою промисловців. Методи альпінізму стали використовуватися при виконанні висотних робіт.

В СРСР масове впровадження промислового альпінізму почалося з 1960-х років, а й до цього альпіністські навички нерідко застосовувалися для вирішення господарських завдань. Наприклад, в ВВВ альпіністи були залучені до робіт щодо маскування чохлами шпилів і куполів ленінградських будинків і церков для їх захисту від гітлерівських бомбардувань.

У 1964 р спеціальність «скелелаз-монтажник» була затверджена офіційно. Довгий час її представниками були тільки альпіністи-спортсмени, що знайшли практичне застосування своєму хобі. І тільки з кінця XX століття професії «промисловий альпініст» стали навчати на курсах і в центрах промислового альпінізму.

Область застосування промислового альпінізму

Основні види робіт, до яких залучаються верхолази:

 • миття вікон і фасадів будівель;
 • чистка дахів від снігу, видалення бурульок;
 • гідроізоляція міжпанельних швів;
 • зовнішнє утеплення стін і балконів;
 • монтаж всіляких конструкцій на стіни та покрівлю будівель.

Однією з найбільш затребуваних послуг є монтаж кондиціонерів альпіністами. Адже він потрібен не тільки при першій установці зовнішнього блоку, але і при:

 • зняття зовнішнього блоку для чищення, ремонту та заправки фреоном;
 • перенесення його на нове місце;
 • заміні старого кондиціонера на новий.

Жити влітку в кондиційованих приміщенні набагато приємніше, тому з початком літнього сезону число бажаючих замовити послуги монтажу кондиціонера різко зростає. Так що краще не чекати настання спеки, а подбати про свій комфорт заздалегідь. Вже при температурі вуличного повітря вище – 5 ° С можна встановлювати і перевіряти кондиціонер. До того ж і функція підігріву повітря спліт-системою в міжсезоння буде дуже доречним. Нерідко з компаніями промальпа співпрацюють фірми з продажу і ремонту кондиціонерів, довіряючи верхолазам монтаж зовнішніх блоків.

Часто компаніям промальпа замовляють монтаж зовнішньої реклами. Рекламні щити, вивіски, написи з об’ємних літер для збільшення дальності огляду розміщують вище, нерідко – на верхніх поверхах і дахах будівель. Здійснювати висотний монтаж, піднімати на даху рекламні конструкції зручніше і вигідніше за все методами промислового альпінізму. Тому до послуг компаній промальпа вдаються як безпосередньо рекламодавці, так і рекламні агентства, що пропонують своїм клієнтам виготовлення і монтаж реклами «під ключ».

Нерідко послугами верхолазів користуються при необхідності підйому вантажів на висоту. Випадки, коли потрібно підняти вантаж на поверх або дах, можуть бути самими різними:

 • доставка будматеріалів на покрівлю або балкон при ремонті;
 • занесення в квартиру великогабаритних речей, які не проходять в дверний отвір;
 • занос через вікно цінних речей, які можуть бути легко піднімаючи звичайним способом;
 • підйом вантажів, занадто важких для рук вантажників.

У всіх цих випадках прийдуть на допомогу промислові альпіністи.

Іноді верхолазам замовляють такі приємні послуги, як доставку квітів, подарунків, повітряних куль через вікно. Таке неординарне привітання зазвичай викликає масу позитивних емоцій у всіх, хто причетний до цього дійства.

Висновок

З кожним роком в нашій країні зростає поверховість житлових будинків і громадських будівель. Підвищуються і вимоги до рівня комфорту – все більше людей замовляють монтаж кондиціонерів, утеплення фасадів, тому послуги промислових альпіністів стають все більш затребуваними. І альтернативи їм в доступному для огляду майбутньому не передбачається.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top