+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Технологія утеплення фасаду пінопластом

Технологія утеплення фасаду пінопластом

Технологія утеплення фасаду пінопластом

Зовнішнє утеплення будинків – справа вельми витратна, але, завдяки економії на опаленні, ці вкладення за кілька років окупаються. У нашій країні найбільш популярно утеплення фасаду пінопластом. Розглянемо всі плюси і мінуси цього вибору, який пінопласт краще для утеплення будинку, а також, як утеплити стіни пінопластом своїми руками.

Переваги та недоліки пінопласту

Утеплення фасадів пінопластом виконується частіше, ніж іншими матеріалами, оскільки пінополістирол порівняно недорогий і задовольняє практично всім вимогам, які пред’являються до утеплювача:

Його теплопровідність – всього 0,04 Вт / (м * К). Утеплення плитами пінопласту завтовшки 10 см підвищує опір теплопередачі стін на 2,5 м²К / Вт. Це дозволяє досягти рекомендованого для кліматичних умов України нормативного значення 3,3 м²К / Вт при утепленні будь-яких стін.

Пінополістирол відрізняється мінімальним влагопоглощенієм, на відміну від мінеральної вати, він не накопичує вологу.

Завдяки малій питомій вазі, він практично не збільшує навантаження на фундамент.

Пінополістирол має непоганий паропроникністю – 0,05 мг / м * ч * Па. Утеплення стін пінопластом зовні не дуже відбивається на мікрокліматі приміщень, його можна застосовувати для будь-яких будівель, виняток становлять лише дерев’яні будинки.

Він не схильний до гниття і поразки грибком. Є у пінополістиролу і недоліки, але вони значною мірою компенсуються правильним вибором матеріалу і строгим дотриманням технології утеплення стін пінопластом:

 • Крихкість, низька механічна міцність, повреждаемость гризунами. Цей недолік згладжується використанням марок пінополістиролу підвищеної щільності – ПСБ-С25, ПСБ-С35, а також армуванням подвійним шаром стеклосетки, що рекомендується робити при утепленні пінопластом нижнього поверху.
 • При горінні пінополістирол виділяє токсичні речовини. Однак при використанні пінопласту марок ПСБ-С з добавками антипіренів пожежонебезпека зводиться до мінімуму, оскільки такий матеріал схильний до самозагасання. Ще більше підвищити пожежну безпеку можна, якщо ділянки навколо віконних і дверних прорізів утеплити мінеральною ватою.
 • Уразливість до дії розчинників. Оскільки при утепленні фасадів пінопласт ізольований від зовнішнього середовища штукатуркою, то цей недолік не істотний.

Вважається, що утеплення фасадів пінопластом служить 20-25 років. Однак при покупці якісного матеріалу і дотриманні технології монтажу цей термін значно подовжується.

На що звернути увагу при покупці пінопласту?

Вибираючи, яким пінопластом утеплити будинок, не економте. Адже щоб отримувати очікуваний ефект від утеплення фасаду пінопластом протягом довгих років, матеріал повинен бути якісним. Товщина пінопласту повинна бути не менше 10 см. Якщо підрядник пропонує монтаж листів товщиною 5 см в два шари, – не погоджуйтеся, на ринку досить якісного пінополістиролу необхідної товщини.

Бажано використовувати для зовнішнього утеплення стін марки пінополістиролу ПСБ-С25 або ПСБ-С35. Вони мають більш високу міцність, ніж пінополістирол низької щільності ПСБ-15. Плити пінопласту ПСБ-С50 для стін великовагових, вони застосовуються для утеплення підлог.

Зверніть увагу, щоб в маркуванні була друга буква С (ПСБ-С), вона вказує, що пінополістирол схильний до самозагасання і має більш високий клас пожежної безпеки. Ну і звичайно, вибирайте продукцію тільки відомих, що добре зарекомендували себе виробників.

Етапи проведення робіт при утепленні

Дотримуючись наведеної нижче інструкції, можна виконати утеплення фасаду пінопластом своїми руками на нижніх поверхах будівель. Якщо необхідно утеплити стіни на висоті, то буде потрібна допомога промислових альпіністів.

Підготовка поверхні

Утеплення стін пінопластом зовні має проводитися в суху безвітряну погоду при температурі + 5- + 25 ° С. Стіни повинні бути добре просушеними, що не промерзлими.

 1. Демонтуються всі прикріплені до стіни елементи – водостоки, віконні відливи, світильники і т. П.
 2. Якщо є виступаючі елементи стіни – ліпнина, рельєфна цегляна кладка і т. П., То їх необхідно видалити, вирівнявши поверхню. Якщо це неможливо, то виступи потрібно буде утеплити не тільки з боків, а й зверху накрити шаром утеплювача, інакше вони будуть служити містками холоду.
 3. Шляхом простукування виявляються все неміцно тримаються частини штукатурки або стінового матеріалу і видаляються до твердої основи.
 4. Розчищаються тріщини.
 5. Счищается покриття, що створює плівку (олійна фарба, емаль і т.п.), інакше знизиться адгезія клею. Зачищаються плями цвілі, жиру, іржі.
 6. Перевіряється рівність поверхні за допомогою схилу, шнура, правила. Всі виступи збиваються, а поглиблення і тріщини грунтуються і вирівнюються штукатурним розчином.
 7. Вирівняна поверхня покривається ґрунтовкою глибокого проникнення. Стіни з пористих бетонів грунтуються двічі.

Після висихання грунтовки можна переходити до наступного етапу утеплення фасаду будинку пінопластом.

Монтаж стартового профілю

Щоб листи пінопласту не сповзали, монтується підтримує їх знизу стартовий профіль.

 1. За допомогою рівня прокреслюють або відзначається натягнутим шнуром нижня межа утеплюваної зони.
 2. Уздовж наміченої лінії кріпиться стартовий профіль дюбель-цвяхами через 30-35 см.

Стики профілів, в тому числі на кутах, з’єднуються за допомогою пластикових елементів, щоб лінійне температурне розширення не деформовані конструкцію. З’єднувати профілі внахлест не можна.

Приклеювання утеплювача

Робота починається з приготування клею, це повинна бути клейова суміш, призначена для приклеювання утеплювача (НЕ плитковий клей). Замішувати клейову суміш потрібно в кількості, достатній на 1,5-2 години роботи, щоб вона не встигла загуснути. Розбавляти водою загусла суміш не можна.

 1. Приклеювання листів пінополістиролу починають з нижнього ряду. На листи пінопласту шпателем наноситься клейова суміш по периметру смугою 4-5 см з відступом від краю 2 см і проміжками для виходу повітря. Також рівномірно по площі накладаються до п’яти коржів діаметром 10 см.
 2. Без зволікання лист з клеєм ставиться на місце і притискається до стіни. Правильність установки перевіряється рівнем. Чи не збіг площин на стиках допускається в межах 3 мм. Виступав по краях клей віддаляється, в швах його бути не повинно.
 3. Наступний ряд пінопласту приклеюється зі зміщенням не менше 20 см, але краще робити зміщувати на половину довжини листа (в шаховому порядку).
 4. На кутах листи утеплювача повинні з’єднуватися з перев’язкою, т. Е. На одній стіні за кут повинні виступати плити кожного парного ряду, а на іншій – кожного непарного.
 5. Навколо віконних і дверних прорізів плити приклеюються так, щоб вертикальні стики не збігалися з межами прорізів.

Перш ніж перейти до наступного етапу, необхідно зробити перерву на 3 доби для повного висихання клею.

Фіксація утеплювача дюбелями-парасольками

Довжину дюбелів-парасольок вибирають, додаючи до товщини утеплювача 5 см – при бетонних стінах, 9 см – цегельних або 12 см – газобетонних. Фіксацію дюбелями краще виконувати по кутах плит – в точках, де сходяться три листа пінопласту, це запобігає задирание країв. Прямо на стиках просверливаются отвори завглибшки на 1-1,5 см більше довжини дюбеля, в них вставляються пластикові парасольки і забиваються стрижні. Капелюшки не повинні виступати над поверхнею утеплювача.

Створення армуючого шару

Після монтажу плит пінополістиролу їх поверхню зміцнюється і гідроізолюється за допомогою армуючого шару.

 1. Щілини шириною від 5 мм запінюються. Нерівності плит на стиках згладжуються за допомогою терки, обрізається надлишок матеріалу на кутах.
 2. Замішується спеціальний клей на цементній основі і наноситься на пінопласт суцільним шаром 2 мм.
 3. Зверху вертикальними смугами накладається армована склосітка і топиться в клей. Сусідні полотна накладаються з нахлестом 10 см.
 4. На кути стін і прорізів приклеюються металеві перфоровані куточки.
 5. Наноситься ще один шар клейового розчину, після чого поверхню вирівнюється, оформляються віконні та дверні прорізи.
 6. При утепленні фасадів пінопластом на нижніх поверхах рекомендується прокласти другий шар армуючої сітки.
 7. На наступний день всі нерівності згладжуються шпаклівкою, після чого можна приступати до фінішної обробки.
 8. На завершальному етапі монтуються на місце раніше зняті елементи, встановлюються більш широкі віконні відливи і при необхідності – захисний козирок по верхній межі утеплювача.

Розтягувати процес утеплення фасаду пінопластом на довгий час не рекомендується, під впливом атмосферних факторів верхній шар пінополістиролу може жовтіти і поступово руйнуватися.

Варіанти фінішної обробки

Описана вище «мокра» технологія утеплення будинку пінопластом передбачає фінішну обробку штукатуркою. Ринок пропонує 4 види штукатурок:

 • Мінеральні штукатурки мають цементну основу, вони відрізняються високою паропроникністю. Добавка мінеральної крихти і пігментів дозволяє отримувати декоративну фактурну поверхню типу «короїд», «шуба».
 • Акрилові штукатурки виготовляються на основі акрилової смоли, вони пластичні, наносяться тонким шаром, їх паропроникність нижче, ніж у матеріалів на цементній основі. Вони не схильні до розтріскування, але вбирають забруднення з повітря, тому їх не рекомендується використовувати поблизу доріг.
 • Силікатні штукатурки виробляють на основі силікатного клею. Вони довговічні, мають високу паропроникність, але при утепленні стін пінопластом є не кращим вибором.
 • Силіконові штукатурки – найсучасніший і дорогий варіант. Вони стійки, пластичні і універсальні. Мають найтриваліший термін служби – до 25 років. За паропроникності поступаються мінеральним і силікатною штукатурок.

Якщо є бажання облицювати фасад плиткою, то потрібно утеплювати його термопанелями, в яких пінопласт міцно з’єднаний з оздоблювальним шаром. Термопанелі можна вибрати на будь-який смак, вони відбуваються керамічної, кам’яної, керамогранитной, цементної плиткою всілякого дизайну.

На завершення

Утеплення фасадів пінопластом, виконане з якісного матеріалу із суворим дотриманням технології, відмінно підвищує теплоізоляцію стін і служить декілька десятиліть. Воно дозволяє майже вдвічі скоротити витрати на опалення. Підійде цей вид утеплення для будь-яких будинків, крім дерев’яних.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top