+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Утеплення пінополіуретаном (ППУ)

Утеплення пінополіуретаном (ППУ)

Утеплення пінополіуретаном (ППУ)

Утеплення стін найчастіше виконується шляхом монтажу на їх поверхню листових або рулонних утеплювачів. Але останнім часом набирає популярність утеплення будинків пінополіуретаном, технологія якого кардинально відрізняється від традиційної. Воно проводиться шляхом напилення утеплювача на стіну у вигляді самовспенівающейся суміші, яка при застиганні утворює міцно зчеплений з поверхнею утеплюючий шар. Зовнішнє утеплення стін пінополіуретаном має чимало переваг, але через специфіку його технології поки не знайшло широкого поширення.

Переваги та недоліки утеплення пінополіуретаном

Пінополіуретан (ППУ) – це надлегкий полімер замкнуто-пористої структури, що нагадує застиглу піну. До 90% його обсягу складають дрібні бульбашки вуглекислого газу, що забезпечує високі теплоізоляційні властивості. Теплоізоляція пінополіуретаном проводиться шляхом нанесення під тиском самовспенівающейся і самотвердеющие маси на утеплять поверхню спеціальною установкою для напилення ППУ.

Переваги пінополіуретану перед іншими видами утеплювачів обумовлені фізичними властивостями цього матеріалу, а також методом його нанесення. Вони такі:

 • Високі теплоізоляційні властивості. Теплопровідність пінополіуретану – найменша серед всіх видів утеплювачів, вона вдвічі нижче, ніж у пінопласту.
 • Відмінні звукоізолюючі якості.
 • Нешкідливість. Поліуретан – абсолютно нешкідливий гіпоалергенний матеріал, з нього навіть виготовляють імпланти.
 • Міцність. ППУ має високі показники жорсткості та механічної міцності. При його обробці не обов’язково створення армуючого шару. Він не пошкоджується гризунами.
 • Відмінна гідроізоляція. Завдяки своїй замкнуто-комірчастої структурі, ППУ має вологостійкість. Він забезпечує надійну гідроізоляцію стін, не схильний до гниття і поразки грибками.
 • Висока адгезія. ППУ міцно скріплюється з поверхнею будь-якого будматеріалу і заповнює всі щілини без додаткових трудовитрат і матеріалів.
 • Надійність. Напилювана теплоізоляція пінополіуретаном створює монолітний утеплюючий шар без кріпильних деталей і швів, а значить, цей спосіб виключає будь-які можливості витоків тепла.
 • Пожежна безпека. Жорсткий поліуретан, який використовується для утеплення стін піною, не підтримує горіння і відноситься до пожежобезпечних матеріалів.
 • Мінімальні терміни робіт. Завдяки високій швидкості реконструкція тепломереж, відсутності необхідності в монтажі і технологічному перерві, утеплення будинку пінополіуретаном виконується набагато швидше, ніж облицювання фасадів пінопластом та іншими листовими утеплювачами. Будинок середніх розмірів можна утеплити під ключ за 2-3 робочі зміни.
 • Хімічна стійкість. Поліуретан стійкий до всіх розчинників, його можна фарбувати будь-якими фарбами.
 • Висока ремонтопридатність. Все що з’явилися пошкодження можна усунути за допомогою монтажної піни.
 • Зовнішня теплоізоляція пінополіуретаном має прогнозований термін служби близько 25 років, але, як показує практика, цей утеплювач не втрачає свої фізичні властивості і після 35 років експлуатації.

До недоліків утеплення пінополіуретаном можна віднести те, що він руйнується під дією сонячних променів, тому залишати його поверхню без обробки не рекомендується.

Устаткування для теплоізоляції

Для утеплення пінополіуретаном використовуються установки для напилення та заливки ППУ, до яких за допомогою шлангів підключаються дві ємності з компонентами поліуретанової суміші. Усередині установки є пристрій для проточного підігріву, а також два насоси з електронним управлінням, що подають компоненти в необхідній пропорції в змішувальну камеру пістолета.

При натисканні на важіль пістолета, в його змішувальному пристрої обидва інгредієнта змішуються, і суміш під дією стисненого повітря з силою викидається з сопла у вигляді розпиленого струменя. Будівельник рівномірно Напилювана поліуретанову суміш на утеплять поверхню, після чого вона протягом декількох секунд починає вспениваться, різко збільшуючись в обсязі, а потім застигає, створюючи монолітне теплоізолюючі покриття.

Довжина підігріваються шлангів до 30 м дозволяє виробляти утеплення стін пінополіуретаном навіть в самих важкодоступних місцях. Продуктивність обладнання для теплоізоляції ППУ дозволяє обробити за 8 годин до 350-800 м². Основні області застосування пінополіуретану

Основою для отримання пінополіуретану може служити жорсткий або еластичний поліуретан. Спінений еластичний поліуретан – це всім відомий поролон. Він застосовується у виробництві меблів, іграшок, автокрісел, м’яких покриттів, губок для миття, фарбувальних валиків, пилових фільтрів, пакувальних вставок і багатьох інших виробів.

Спінений жорсткий поліуретан широко застосовується скрізь, де затребувані його високі теплоізоляційні, звукоізоляційні та гідроізоляційні властивості:

 • як утеплювач холодильних камер;
 • для гідро- і теплоізоляції магістральних трубопроводів;
 • у виробництві сендвіч-панелей;
 • в будівництві – для утеплення, гідроізоляції і шумоізоляції стін, підлог, покрівель, фундаментів житлових і виробничих будівель, складів, гаражів.

Завдяки високій адгезії з будь-якими поверхнями, поліуретан використовується при виробництві столярного клею.

Процес нанесення ППУ

Утеплення фасаду пінополіуретаном бажано проводити в суху безвітряну погоду при температурі повітря від + 12 ° С до + 25 ° С. При більш низьких температурах суміш гірше спінюється, зростає її витрата, і зменшуються теплоізоляційні якості.
Процес нанесення ППУ включає наступні етапи:

 1. Майстри підключають електрообладнання до мережі і готують його до роботи, надягають захисний спецодяг, при роботі на висоті встановлюють сходи, закріплюють альпіністське спорядження або підйомну техніку.
 2. Знімають світильники, вентиляційні решітки та т. П. Вікна закривають папером.
 3. Перед напиленням ППУ поверхня повинна бути сухою і чистою. Все відшаровуються і нестійкі елементи видаляють, розчищають щілини, поверхню очищають від пилу, при необхідності – знежирюють.
 4. Якщо планується виробляти обробку сайдингом або іншими облицювальними матеріалами, то монтується дерев’яні лати.
 5. Якщо використовується штукатурка і фарбування, то в латах немає необхідності.
 6. З розпилювача установки ППУ рівним шаром виробляють напилення пінополіуретану.
 7. Після застигання піни можна відразу ж приступати до опоряджувальних робіт.
 8. Достатня механічна міцність ППУ дозволяє просто заґрунтувати і пофарбувати поверхню шару, що утеплює. Невеликі нерівності, що утворилися в процесі спінювання, надають поверхні фактурний вид.
 9. Але можна підсилити міцність утеплювача за допомогою армування і штукатурки. При цьому вирівнюють поверхню ножем і терки.
 10. Потім встановлюють перфоровані куточки, монтують на клею армуючої сітки і покривають її шаром клею.
 11. Після висихання клею виконують фінішну обробку – штукатурку і забарвлення.
 12. Встановлюють на місце всі зняті елементи, прибирають захисне покриття з вікон.

Теплоізоляція пінополіуретаном – перспективний напрямок в зовнішньому утепленні будинків. Поки ще не багато компаній пропонують послуги з напилення пінополіуретану, але в міру зростання попиту на цей вид утеплення буде рости і кількість пропозицій.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top