Вплив погоди на роботу висотників

На цій сторінці ви зможете детально вивчити кожну тему і знайти відповіді на ваші запитання.

Вплив погоди на роботу висотників

Переважна більшість видів робіт, які проводяться силами промислових альпіністів, пов’язані з перебуванням на висоті і на відкритому повітрі. Саме тому під час планування замовлень та організації надання послуг промислового альпінізму необхідно враховувати вплив на працівників певних погодних факторів.

Вплив вітру на роботу висотників

Сильний вітер (пориви 15-20 м/с і вище) значно ускладнює роботу фахівців. Необхідно враховувати, що на висоті вплив вітру сприймається зовсім не так, як при знаходженні внизу на рівній поверхні. Альпініст не може ухилитися від шквалистих поривів, сховатися за масивною спорудою або хоча б повернутися до повітряних потоків спиною. Робота промислових альпіністів під час сильного вітру ускладнюється такими факторами:

  • можливість отримання травми під час удару об виступаючі частини конструкції будівлі при розгойдуванні альпініста на страхувальному тросі;
  • ймовірність заплутування оснащення людей, які працюють близько один до одного. Це може призвести до найсерйозніших наслідків, аж до обриву троса;
  • небезпека зриву і падіння з висоти монтованих конструкцій, особливо тих, що мають високу парусність.

Чітких вказівок про те, за якого вітру можуть працювати промислові альпіністи, у правилах техніки безпеки немає. Рішення мають ухвалювати самі працівники або їхні керівники. Але фахівці радять обмежити виконання висотних замовлень у таких ситуаціях, особливо якщо вони пов’язані з монтажем рекламних конструкцій, громіздких банерів, великоформатних оздоблювальних матеріалів. Крім того, не рекомендується займатися фарбуванням вертикальних поверхонь, оскільки в сильний вітер фарба розбризкується на великі відстані, через що збільшуються її витрати і знижується загальна якість роботи.

Природні опади

Погодні обмеження, пов’язані з дощем і снігопадом, у промисловому альпінізмі визначаються двома факторами:

Фізичним дискомфортом, який відчувають безпосередні виконавці під час рясних опадів. У таких умовах якість роботи неминуче падає, тому її часто доводиться переробляти.

Неможливістю проводити певні види робіт у зв’язку з небезпекою ураження електричним струмом або з вимогами технології. Наприклад, правила техніки безпеки забороняють використання електроінструменту за підвищеної вологості, що виключає можливість виконання більшості монтажних замовлень. Крім того, не можна штукатурити і фарбувати фасади, герметизувати міжпанельні шви, встановлювати системи освітлення та рекламні конструкції зі строєним підсвічуванням.

Підбиваючи підсумок, можна сказати, що на час сильного дощу або снігопаду краще припинити будь-яку роботу, навіть миття вікон. Якісно виконати її все одно не вдасться, а перебування в мокрому одязі на вітрі та морозі може призвести до застудного захворювання і втрати працездатності на кілька днів.

Негативні температури

Промислові альпіністи затребувані не тільки влітку, а й взимку. У холодну пору року замовлень, звісно, менше, але вони є і здебільшого пов’язані з видаленням бурульок і чищенням дахів від снігу та криги. Під час планування та організації надання таких послуг слід мати на увазі, що промисловий альпініст не має змоги повноцінно рухатися, крім того, на висоті він піддається інтенсивному впливу холодного вітру. Тому замерзає він набагато швидше, ніж перебуваючи на землі. Для роботи в умовах від’ємної температури навколишнього повітря необхідно використовувати максимально теплий, але такий, що не обмежує огляд і рухливість, одяг, обов’язково брати з собою гаряче питво.

Слід враховувати, що взимку можливе обмерзання страхувальних пристосувань, інструменту та опорного майданчика, наприклад, поверхні даху. Працювати при температурах нижче -20 °C категорично не рекомендується, оскільки це може викликати обмороження відкритих ділянок шкіри. Під час використання допоміжних матеріалів (герметики, мастики, водні склади, фарби тощо) слід перевіряти їхній допустимий температурний режим.

Вплив підвищених температур

Ще одне обмеження стосується високих температур повітря. У спекотну погоду промисловий альпініст нерідко піддається не тільки впливу палючих сонячних променів і високої температури повітряного середовища. Перебуваючи в безпосередній близькості від стін будівель, покрівель, які в спеку розжарюються і випромінюють тепло, він потрапляє також під дію цих теплових випромінювань.

При цьому робітник зафіксований страховкою і позбавлений можливості віддалитися в більш прохолодне місце, щоб охолодитися. Це може призвести до перегріву людини та отримання нею теплового удару. Тому в спекотну пору року промисловим альпіністам не рекомендується працювати на висоті при температурах повітря від 30°С і вище. До того ж це обмеження може стосуватися і вимог, що висуваються до умов використання будівельних матеріалів – під час роботи з більшістю фарб, мастик, штукатурок занадто висока температура так само неприйнятна, як і занадто низька.

Чим загрожує порушення Правил з охорони праці?

Замовники висотних робіт, та й самі промислові альпіністи не завжди розуміють важливість дотримання Правил з охорони праці. Іноді перші готові доплачувати за термінове виконання робіт, а другі – йти їм на поступки, піднімаючись на об’єкт за невідповідних погодних умов. Якщо порушення регламенту висотних робіт призведе до нещасного випадку, то замовник і керівництво фірми з надання послуг промальпінізму можуть бути притягнуті до відповідальності, а робітники – позбавлені прав займатися цим видом діяльності.