+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Вплив погоди на роботу висотників

Вплив погоди на роботу висотників

Вплив погоди на роботу висотників

Переважна більшість видів робіт, які проводяться силами промислових альпіністів, пов’язані з перебуванням на висоті і на відкритому повітрі. Саме тому при плануванні замовлень і організації надання послуг промислового альпінізму необхідно враховувати вплив на працівників певних погодних факторів.

Вплив вітру на роботу висотників

Сильний вітер (пориви 15-20 м / с і вище) значно ускладнює роботу фахівців. Необхідно враховувати, що на висоті вплив вітру сприймається зовсім не так, як при знаходженні внизу на рівній поверхні. Альпініст не може ухилитися від шквалистих поривів, сховатися за масивним спорудою або хоча б повернутися до повітряним потокам спиною. Робота промислових альпіністів при сильному вітрі ускладнюється наступними факторами:

  • можливість отримання травми при ударі об виступаючі частини конструкції будівлі при розгойдуванні альпініста на страхувальному тросі;
  • ймовірність заплутування оснащення працюють близько один до одного людей. Це може привести до найсерйозніших наслідків, аж до обриву троса;
  • небезпека зриву і падіння з висоти монтуються, особливо що володіють високою парусністю.

Чітких вказівок те, при якому вітрі можуть працювати промислові альпіністи, в правилах техніки безпеки немає. Рішення повинні приймати самі працівники або їх керівники. Але фахівці радять обмежити виконання висотних замовлень в таких ситуаціях, особливо якщо вони пов’язані з монтажем рекламних конструкцій, громіздких банерів, великоформатних оздоблювальних матеріалів. Крім того, не рекомендується займатися фарбуванням вертикальних поверхонь, оскільки в сильний вітер фарба розбризкується на великі відстані, через що збільшується її витрата і знижується загальна якість роботи.

Природні опади

Погодні обмеження, пов’язані з дощем і снігопадом, в промисловому альпінізмі визначаються двома факторами:

Фізичним дискомфортом, який відчувають безпосередні виконавці під час рясних опадів. В таких умовах якість роботи неминуче падає, тому її часто доводиться переробляти.

Неможливістю проводити певні види робіт у зв’язку з небезпекою ураження електричним струмом або до вимог технології. Наприклад, правила техніки безпеки забороняють використання електроінструменту при підвищеній вологості, що виключає можливість виконання більшості монтажних замовлень. Крім того, не можна штукатурити і фарбувати фасади, герметизувати міжпанельні шви, встановлюватимуть системи освітлення та рекламні конструкції з побудованої підсвічуванням.

Підводячи підсумок, можна сказати, що на час сильного дощу або снігопаду краще припинити будь-яку роботу, навіть миття вікон. Якісно виконати її все одно не вдасться, а знаходження в мокрому одязі на вітрі і морозі може привести до простудного захворювання і втрати працездатності на кілька днів.

Негативні температури

Промислові альпіністи затребувані не тільки влітку, а й взимку. У холодну пору року замовлень, звичайно, менше, але вони є і в основному пов’язані з видаленням бурульок і чищенням дахів від снігу та криги. При плануванні та організації надання таких послуг слід мати на увазі, що промисловий альпініст не має можливості повноцінно рухатися, крім того, на висоті він піддається інтенсивному впливу холодного вітру. Тому замерзає він набагато швидше, ніж перебуваючи на землі. Для роботи в умовах негативної температури навколишнього повітря необхідно використовувати максимально теплу, але не обмежує огляд і рухливість одяг, обов’язково брати з собою гаряче питво.

Слід враховувати, що взимку можливо обмерзання страхувальних пристосувань, інструменту та опорної площадки, наприклад, поверхні даху. Працювати при температурах нижче -20 ° C категорично не рекомендується, оскільки це може викликати обмороження відкритих ділянок шкіри. При використанні допоміжних матеріалів (герметики, мастики, водні склади, фарби і т. Д.) Слід перевіряти їх допустимий температурний режим.

Вплив підвищених температур

Ще одне обмеження стосується високих температур повітря. У спекотну погоду промисловий альпініст нерідко піддається не тільки впливу палючих сонячних променів і високої температури повітряного середовища. Перебуваючи в безпосередній близькості від стін будівель, покрівель, які в спеку розжарюються і випромінюють тепло, він потрапляє також під дію цих теплових випромінювань.

При цьому робочий зафіксований страховкою і позбавлений можливості віддалитися в більш прохолодне місце, щоб охолодитися. Це може привести до перегріву людини і отримання ним теплового удару. Тому в жарку пору року промисловим альпіністам не рекомендується працювати на висоті при температурах повітря від 30 ° С і вище. До того ж це обмеження може стосуватися і вимог, що пред’являються до умов використання будівельних матеріалів – при роботі з більшістю фарб, мастик, штукатурок занадто висока температура так само неприйнятна, як і занадто низька.

Які ризики виникають порушення Правил з охорони праці?

Замовники висотних робіт, та й самі промислові альпіністи не завжди розуміють важливість дотримання Правил з охорони праці. Іноді перші готові доплачувати за термінове виконання робіт, а другі – йти їм на поступки, піднімаючись на об’єкт при невідповідних погодних умовах. Якщо порушення регламенту висотних робіт призведе до нещасного випадку, то замовник і керівництво фірми з надання послуг промальпінізма можуть бути притягнуті до відповідальності, а робітники – позбавлені прав займатися цим видом діяльності.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top