+38 (067) 702-89-29   +38 (099) 394-39-06

+38 (067) 702-89-29

+38 (099) 394-39-06

Як вибрати товщину утеплювача?

Як вибрати товщину утеплювача?

Як вибрати товщину утеплювача?

Правильно виконане утеплення зовнішніх стін будинку дозволяє зберегти максимум тепла в приміщенні взимку і заощадити електроенергію, що витрачається на роботу кондиціонуючого обладнання влітку. Але для цього потрібно точно розрахувати необхідну товщину утеплювача, грунтуючись на його характеристиках і матеріалі, з якого виготовлена ​​сама стіна. Причому довірити прорахунки краще професіоналам. В іншому випадку помилка всього в пару сантиметрів на товщині утеплювача може привести до непередбачених фінансових витрат надалі.

Як правильно розрахувати товщину пінопласту?

При розрахунку теплоеффектівності фасаду потрібно враховувати не тільки матеріал, з якого побудована стіна, а й географічне розташування, що утеплюється будинку або квартири. Так територія України розділена на 2 кліматичних зони, де різні мінімальні і максимальні температури протягом року, а також відрізняється вологість повітря. Рекомендоване значення показника теплового опору для кожної із зон можна подивитися в таблиці нижче.

Вид конструкції1-я кліматична зона2-я кліматична зона
Зовнішні стіни3,32,8
Суміщені покриття6,05,5
Перекриття опалювальних горищ4,954,5
Перекриття неопалюваних горищ4,954,5
Перекриття над неопалюваними підвалами3,753,3
Прозорі захисні конструкції0,750,6
Зовнішні двері0,60,5

Для наочного прикладу можна взяти будинок в Київській області (1-я кліматична зона). Значення коефіцієнта опору зовнішніх стін одно 3,3. Припустимо, ця стіна зведена з газобетону і має товщину 30 см. Згідно з даними теплопровідності такого матеріалу, його показник дорівнює 0,26 Вт / м2.

Для утеплення такого будинку можна використовувати пінополістирол в 1 шар, товщина якого дорівнює 10 см. Ця цифра виходить шляхом підсумовування показників теплового стіни і утеплювального матеріалу, поділене на товщину газоблоку – 0,3 м.

Яку товщину пінополістиролу вибрати для утеплення стін?

Оскільки загальне термоопір стін залежить і від утеплювача і несучої конструкції, то справедливо буде при розрахунку враховувати матеріал її виготовлення. Наприклад, для бетонних і цегляних стін необхідний утеплювач товщі, ніж для зведених з газобетонних блоків або деревини. Але при цьому, чим тонше несуча конструкція, тим більше повинна бути товщина пінополістиролу. В іншому випадку є ризик не тільки збільшення тепловтрат, а й промерзання стіни, що буде пов’язано з утворенням «точки роси» між нею і утеплювачем.

Будинки з газобетону вважаються теплими самі по собі завдяки пористості самого матеріалу. В процесі виробництва блоків всередині них утворюється велика кількість повітря, який має мінімальну теплопровідність. При утепленні стін з газобетонних блоків пінополістиролом вистачить плит товщиною 25 мм.

Цегляна стіна, як і бетонні панелі, з яких будують багатоквартирні будинки, вимагає більш серйозного утеплення і тут багато що залежить від її товщини:

  • для стін товщиною 250 мм підійде пінополістирол 50 мм, а в ідеалі 100 мм;
  • якщо стіна 380 мм (глибин кладки 1,5 цегли), то вистачить листів пінопласту 50 мм;
  • для будинків із стінами 500 мм досить 25-міліметрових листів.

Якщо будинок побудований і ракушняка, то для його утеплення в першій кліматичній зоні України будуть потрібні 50 мм пінополістирол, в другій – вистачить і 25 мм. Аналогічно йде справа і зі стінами з шлакоблоку. Цей пустотіла матеріал має високу теплоізоляцію, але якщо стіни занадто тонкі, то їх потрібно обов’язково утеплювати 50-міліметровим пінопластом.

Ефект від утеплення пінопластом

Утеплення пінопластом має в першу чергу вигідний економічний ефект. Зниження тепловтрат через стіни дозволяє зменшити витрати, незалежно від типу опалювальної системи або використовуваного палива (природний газ, електрику вугілля). І якщо влітку будинок завжди буде теплий, то взимку він, навпаки, не буде перегріватися під дією температури зовні – оптимальний для людини мікроклімат круглий рік.

Правильно облаштована теплоізоляція фасаду окупиться буквально за пару опалювальних сезонів, а то і швидше, якщо мова йде про котедж, що не підключеному до централізованої системи опалення та обігрівається автономно. Серед додаткових переваг утеплення стін:

  • стіни завжди залишаються сухими, ніякого грибка або цвілі;
    додаткова звукоізоляція;
  • пінопласт не боїться вологи і не втрачає своїх характеристик при намоканні;
  • пінополістирол має мінімальну вагу, тому не вимагає масивних кріплень і не зробить додаткового навантаження на фундамент будинку;
  • зовнішнє утеплення не впливає на корисну площу всередині будинку;
  • листи пінополістиролу після укладання фарбуються в бажаний колір, що перетворює фасад.

Сьогодні технологія утеплення фасаду різних по щільності пінопластом або пінополістиролом використовується не тільки для приватних будинків, але і для квартир. Але якщо утеплити котедж набагато простіше, то для виконання робіт на висоті в багатоквартирному будинку найкраще залучити промислових альпіністів. Це дозволить обійтися без залучення спецтехніки та монтажу фасадної опалубки, на що теж пішло б чимало часу і грошей.

Киев, пер. Московский, 19
info.kliner@gmail.com

Контакты
+38 (067) 702-89-29
+38 (099) 394-39-06

Работаем с 8:00 до 21:00
Без выходных

Kliner.com.ua 2009-2020 Все права защищены.

Back to Top